4 Viedokļi

 • Doties uz ārvalstīm strādāt, mācīties vai atpūtas braucienā ir plānojis ikviens. Kas ir būtiskākais, kas jāņem vērā, plānojot savu braucienu, lai, nodrošinoties pret iespējamiem nepatīkamiem atgadījumiem, tie nenotiktu jeb mūs nepārsteigtu nesagatavotus. Šajā sadaļā – par LR Ārlietu ministrijas Konsulāro departamentu un šīs institūcijas piedāvātajiem pakalpojumiem. Pirms došanās ceļā vajadzētu ielūkoties LR Ārlietu ministrijas mājas lapā, lai sameklētu un pierakstītu mūsu valsts pārstāvniecību vai vēstniecību adreses valstīs, kuras šķērsosiet sava ceļojuma laikā (http://www.am.gov.lv/lv/KonsularaInformacija/celotajiem/ ).
  Mūsu valsts pārstāvniecībās un vēstniecībās var saņemt palīdzību ārkārtas situācijās, lūgt un saņemt materiālo palīdzību un palīdzību smagas saslimšanas vai nāves gadījumā – tādēļ kontakttālruņi ir nepieciešami. Piemēram, ja ārvalstīs ir pazudusi pase, jāsazinās ar vietējo policijas nodaļu, kā arī jādodas uz Latvijas Republikas vēstniecību vai pārstāvniecību pagaidu dokumentu noformēšanai.
  Kāda ir bijusi Jūsu pieredze saskarē ar mūsu valsts vēstniecībām vai pārstāvniecībām ārvalstīs? Vai tās palīdzēja, kad lūdzāt palīdzību? Pieredze ir visdažādākā, tāpēc priecāšos, ja tajā dalīsieties!

 • Nesen pa TV3 redzēju reportāžu par to kā vienai meitenei izdevās izglābties no verdzības Anglijā, pateicoties Latvijas vēstniecības darbiniekiem. Vismaz kāds laimīgi beidzies stāsts 🙂

 • Information about the traveling to Latvia is available in the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Latvia web-page:http://www.am.gov.lv/en/service/
  There you can fnd a basic information about receiving visas; entering Latvia; applying for work and residence permits; Latvian citizenship and passports. Welcome!

 • Ir lieliska iespēja šajā forumā ievietot informāciju par darbu ārvalstīs un par savu pieredzi – pozitīvo vai negatīvo, jo tā var noderēt citiem darba meklētājiem, kuri plāno doties uz ārvalstīm.
  Šodien pat, meklējot papildus materiālus par darba iespējām ārvalstīs, internetā atradu lapu “aizbraukt.lv”, kas solīja, nosūtot maksas sms par Ls1,29 atsūtīt informāciju par darba iespējām (es vēlējos uzzināt konkrēti par Kanādu). SMS nosūtīju, bet kods tā arī neatnāca un neko uzzināt tā arī neizdevās no šīs lapas. Vai kādam ir pieredze ar šādu mājas lapu? Vai man tikai gadījā kļūme, vai tā ir norma? Priecāšos, ja dalīsieties informācijā!
  Bet par darbu Kanādā var uzzināt papildus informāciju Kanādas valdības mājas lapā internetā :http://www.canadainternational.gc.ca/baltic_states-pays_baltes/experience_canada_experience/latvia-lettonie/canadian_employers-employeurs_canadiens.aspx?lang=lav&view=d
  Savukārt informācija par darba iespējām Eiropas Savienības valstīs un EEZ valstīs ir pieejama EURES mājas lapas adresē http://www.nva.lv/eures, kur atrodama informācija par vakancēm ārvalstīs. Vakanču skaits mājas lapā nav uzrādīts liels, bet, saņmeot konsultāciju pie EURES konsultanta, domāju, ka izvēles iespējas būs.

Izsaki savu viedokli / Leave a reply

PROJEKTS: ATVĒRTI INTEGRĀCIJAI

Проект «Открыты Интеграции»

VideoPROJEKTS “ATVĒRTI INTEGRĀCIJAI 2012”

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial