10 Viedokļi

 • Attiecībā uz iespējamajiem cilvēku tirdzniecības riskiem jāatzīmē, ka par tādu ir kļuvušas arī fiktīvo laulību noslēgšana ārvalstīs bez nolūka izveidot ģimeni. Dažkārt ar varu un viltu tiek mēģināts piespiest ES pilsones noslēgt fiktīvas laulības. Par potenciālajiem cilvēku tirdzniecības upuriem var kļūt 18-35 gadus vecas sievietes, kuras par atlīdzību piekrīt stāties fiktīvās laulībās ar trešo valstu pilsoņiem, kas neietilpst Eiropas Savienībā.

 • Delfi rakstā „Latvijas vēstnieks Īrijā aicina ierobežot cilvēktirdzniecību fiktīvo laulību veidā” (http://www.delfi.lv/news/national/politics/latvijas-vestnieks-irija-aicina-ierobezot-cilvektirdzniecibu-fiktivo-laulibu-forma.d?id=41944168) redzamas pozitīvas izmaiņas mūsu valsts domāšanā, kuras arī cerams tiks iestrādātas normatīvajos aktos, paredzot kriminālatbildību par fiktīvo laulību organizēšanu.
  Fiktīvās laulības Īrijā ar trešo valstu valstspiederīgajiem (pamatā Pakistānas iedzīvotājiem) jau sen uztrauca sabiedrību, par ko liecina, piemēram, organizācijas „Droša māja” sabiedriskās aktivitātes vai Aleksandras Jolkinas grāmatas „Piesmietā Misis Eiropa” iznākšana. Protams aiz šīs sabiedriskās kustības, tiesību aizsardzības institūciju, nevalstisko organizāciju, žurnālistu un citu, kuriem nav vienalga, darba slēpjās problēma ar patiesiem dzīvesstāstiem, asarām un traģismu, uz kura rēķina cilvēku tirgotāji mēģina panākt savu labumu.

 • Ģenerālprokuratūras ziņojumā par 2010.gadu”Noziedzības stāvoklis valstī un prokuratūras darbs kriminālajā sfērā” (http://www.prokuratura.gov.lv/doc_upl/Generalprokurora_zinojums16022011.pdf) teikts, ka tiesai nodoto personu skaits ar cilvēku tirdzniecību, sutenerismu un personu nosūtšanu seksuālai izmantošanai saistītos noziedzīgos nodarījumos 2010.gadā pieaudzis par 17,8%, tas ir, no 45(2009.gadā) uz 53(2010.gadā).

 • Daina, tikai tu aizmirsi pieminēt arī bēdīgo statistiku par izskatīto lietu skaitu un rezultātiem 🙁

 • Delfi.lv 05.03.2010. Latvijai pārmet nepietiekamu cīņu ar cilvēku tirdzniecību

 • Latvijas Radio 15.06.2011. Eiropas ziņas 1,
  Šengenas zonas paplašināšana, iekļaujot Bulgāriju un Rumāniju, palielinās nelegālo migrāciju caur Turciju un Melno jūru. Saskaņā ar Eiropola ziņojumu, pēdējo gadu laikā tieši Balkānu reģionā visvairāk plaukusi narkotiku un cilvēku tirdzniecība.

 • Diena LETA 26.07.2011. Realitātes šova dalībniece no Latvijas par mata tiesu izvairījusies no seksa verdzības Lielbritānijas un Īrijas televīzijas šova “Nākamā topmodele” dalībniece no Latvijas atklājusi, ka viņai par mata tiesu izdevies izvairīties no nonākšanas seksa verdzībā.Tolaik vēl nepilngadīgo Anastasiju uzrunājis kāds vīrietis, kurš apgalvojis, ka ir no starptautiskas modeļu aģentūras un mudināja meiteni doties viņam līdzi uz Milānu.
  Vīrietis pat viņai noorganizējis fotosesijas un modes šova izmēģinājumu kopā ar citām meitenēm, kā arī vairākkārt ticies ar viņas vecākiem, lai pārliecinātu ģimeni.
  Taču dažus gadus vēlāk Anastasijas ģimeni apmeklēja Latvijas policija, informējot, ka vīrietis izrādījies starptautiska cilvēku kontrabandistu grupējuma vadītājs, kas savervētās meitenes iesaistījis seksa verdzībā.

 • Diena LETA 24.08.2011. Saeimā iesniedz 15 430 parakstus par rosinājumu sodīt seksuālo pakalpojumu pircējus

 • Latvijas Radio 2011.12.12. Ar trešo valstu pilsoņiem šogad vēlējušās laulāties 56 Latvijas pilsones
  TVNET/Nekā personīga 18.12.2011. Par spīti brīdinošām antireklāmām un audzinošām pārrunām, arvien vairāk jaunu sieviešu Latvijā krīt par upurēm cilvēktirdzniecībai. Jaunākie dati ļauj spriest, ka gada laikā tie varētu būt pat vairāki simti sieviešu, vēsta raidījums “Nekā personīga”, TV3.
  Latvijas Radio 20.12.2011. Spriedīs par iespējām šķirt fiktīvas laulības
  baltic-ireland.ie. 21.12.2011. Fiktīvās laulības
  LTV Panorāma 07.10.2011. “Es zinu, ka tas notiek, bet ar mani tā nenotiks,” šī maldinošā doma par cilvēku tirdzniecības upuriem padarījusi ļoti daudzus, vēsta LTV raidījums “Panorāma”.

 • Fiktīvās līgavas Lielbritānijā piedzīvo pamatīgu izgāšanos
  Divas fiktīvās līgavas no Lietuvas Lielbritānijā pamatīgi izgāzušās. Rīkojot dubultkāzas, sievietes nav zinājušas, kurai kurš līgavainis no Indijas jāņem par vīru, raksta britu mediji.

  Aizdomas par iespējamām nelikumībām laulību reģistrētājam jau radās tad, kad izdzirdēja, ka divas lietuvietes grasās precēties ar diviem indiešiem.
  Aizdomas apstiprinājās brīdī, kad sievietes, ierodoties dzimtsarakstu nodaļā, ar saviem topošajiem vīriem pat nav varējušas sazināties.
  Līdz ar to tika izsaukti Imigrācijas dienesta darbinieki, kas arestējuši preciniekus.
  Tika konstatēts, ka precinieki, pirmkārt, valodas barjeru dēļ nevarēja sazināties, otrkārt, lietuvietes nemaz īsti nezināja, kurai kurš jāprec – tas tapa skaidrs pārbaudes laikā, kurā viena no lietuvietēm tika lūgta norādīt uz savu līgavaini, taču nosauca nepareizo.
  Neveiksmīgajiem preciniekiem piespriests desmit līdz 12 mēnešu ilgs cietumsods.*
  * Raksts no Apollo portāla (http://www.apollo.lv/portal/news/articles/263675?ref=news-top-ad-06#/ Trešdiena, 1. februāris (2012)

Izsaki savu viedokli / Leave a reply

PROJEKTS: ATVĒRTI INTEGRĀCIJAI

Проект «Открыты Интеграции»

VideoPROJEKTS “ATVĒRTI INTEGRĀCIJAI 2012”

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial